ENERGETICKÁ ŠANCA pre Bariny a 50m bazén

ENERGETICKÁ ŠANCA pre Bariny a 50m bazén

Na tlačovej besede sme prezentovali možnosti ako efektívne vykurovať plaváreň a plánované kúpalisko na Barinách. Poukázali sme na to, že je ekonomicky aj ekologicky nelogické stavať najprv iba kúpalisko.

Podľa čísel, ktoré nám poskytol energetik by bolo možné zohrievať vodu a vykurovať plaváreň s 50m bazénom za cca 100 tisíc eur ročne, namiesto dlhodobo prezentovaných 600-700 000€. To, že by to takto bolo najlepšie vzhľadom na verejnú kasu, ekológiu a budúcnosť lokality Bariny, nám potvrdil aj expert na energetiku a poslanec NR SR Karol Galek. Ak by aj čísla od energetika neboli úplne presné, rozdiel ročných nákladov na teplo je obrovský.
Pre takýto spôsob zverejnenia informácií sme sa rozhodli preto, lebo Mesto Zvolen nie je ochotné verejne prezentovať plány s budúcim kúpaliskom a plavárňou a odpovedať verejne na zásadné otázky a problémy, ktorý s budúcou výstavbou súvisia (viď. záznam zo zastupiteľstva 30. apríla 2018: https://www.youtube.com/watch?v=mPgo61ZbeEE&feature=youtu.be&t=18636).
Hore