ZVOLENSKÁ PLAVÁREŇ: ZAČÍNA KONKURENČNÝ BOJ DEVELOPEROV

ZVOLENSKÁ PLAVÁREŇ: ZAČÍNA KONKURENČNÝ BOJ DEVELOPEROV

ZVOLEN, 20.OKTÓBER 2016 - Do konca októbra platí neadresná výzva Mestského úradu vo Zvolene pre investorov na stavbu nového plaveckého bazéna. Či už 25 alebo 50 metrov dlhého. Inzerát uverejnilo mesto na svojej webovej stránke, v týždenníku Trend a informáciu prebralo viacero slovenských médií. Hovorca mesta Martin Svatuška uviedol, že “cieľom bolo, čo možno najviac rozšíriť informáciu, aby sa mohol prihlásiť akýkoľvek potenciálny investor.” Nikoho mesto neoslovovalo priamo. Čaká, kto sa prihlási do konca okróbra. Až potom poskytne radnica viac informácií. Zatiaľ s nikým oficiálne nerokovala.

O stavbu “novej plavárne” vo Zvolen prejavila záujem zatiaľ spoločnosť Idea Invest, ktorá má naplánovanú komplexnú športovo-ubytovaciu a wellness lokalitu pri sídlisku Západ - LEGENDS ARENA. Najnovšie sa o podobný projekt pokúša aj nový investor. Ten oficiálne požiadal mesto o odkúpenie pozemku v areáli Všešportového štadióna odôvodnenú práve snahou o výstavbu tréningovej hokejovej haly. Hotel Tenis by tak, okrem zázemia pre tenis a rekreačné plávanie a wellness, získal aj priestor pre hokej a ohrozil by úspech konkurenčného projektu LEGENDS ARENA spoločnosti Idea Invest. Poslanci a úradníci sa zatiaľ k žiadosti o odkúpenie pozemku v areáli Všešportového štadióna stavajú kladne. Hovorca mesta Martin Svatuška však upozorňuje, že “celý proces je zatiaľ v administratívnej polohe”. O reálnej výstavbe novej hokejovej plochy tak ešte nemôže byť reč.

K novým investičným plánom konkurencie sa developer Jozef Gostík (Idea Invest, s. r. o.) vyjadril takto: “Myšlienku vzniku novej ľadovej plochy na mestských pozemkoch vedľa futbalového štadióna nemožno ignorovať. Samozrejme, že sa zúčastníme súťaže o tento pozemok a na základe jej výsledku prehodnotíme ďalší postup.”

Hore